Třetí setkání sběratelů pexes "Svitavy 25.4.2009"

Setkání sběratelů pexes proběhlo v Nadačním domě Josefa Plívy ve Svitavách .

Poprvé v naší historii se jednalo o setkání mezinárodní,jelikož dojel náš člen z Popradu Ĺuboš se svým synovcem jménem Samko. Ovšem smekám před všemi , kteří dorazili . Pocházíme ze všech koutů naší vlasti. Objetovali svůj čas na sraz .Dorazili Martina z Klatov, Silva z Brandýse nad Labem, Jirka ze Zbuzan u Prahy, Vendy z Českého Brodu, Ĺuboš z Popradu, Pavel z Orlové a domácí Svitavačky Zuzka a Jarka.

Setkání proběhlo od 13 do 17 hodin. Na setkání za náma přijel i pan Pachta z nakladatelství Lynx . První dvě setkání jsem Vám popisoval Já a teď Vám zprostředkuji dojmy dalších sběratelů ze setkání . Hřejivé pro mě je , že mají stejné pocity ze srazu jako Já !

 

Svitavy - náměstí                                    Nadační dům - místo našeho setkání

Jarka - sběratelka ze Svitav

Sraz byl super!!! Člověk je hned klidnější, když vidí, že není takový blázen sám.Nadšení sběratelů už je vidět podle toho, že váží tak dlouhou cestu na místo setkání. Za "Hvězdy" srazu si dovolím prohlásit pana Jindřicha Pachtu, nakladatele a vydavatele nakladatelství LYNX, jeho povídání bylo velmi zajímavé, a Ĺuboše, sběratele ze Slovenského Popradu.Pan Pachta svým povídáním vlastně oddálil naše davové šílenství při výměně pexes.Chaos nad chaos, jen samé pexeso a všude jen pexeso.Ale vydržet a bojovat stojí za to. Mně osobně setkání obohatilo sbírku o 54 pexes, čímž jsem se dostala na počet 1 281 pexes.Všem zúčastněným sběratelům děkuji za pexesa, která jsem s nimi vyměnila.
A pexesa, která mě nejvíce zaujala, byla samozřejmě nově vydaná pexesa pana Pachty a neuvěřitelně úžasná pexesa z Ruska, která přivezl ukázat Pavel.

Zuzka - sběratelka ze Svitav

Sraz byl naprosto fantastický, pro mě i poměrně dost plodný. Vzájemně jsme se poznali, vyměnili nejen pexesa, ale i nové poznatky. Je dobře, že se rozrůstáme. Fotky jsou taky dost dobrý, přímo z nich čiší to sběratelské šílenství.
Vyměnila jsem celkem 74 nových pexes, nějaký jsem ještě stihla v neděli dokoupit, takže k dnešnímu dni jich mám 1 010 ks.

Silva - sběratelka z Brandýse nad Labem

Na srazu se mi moc líbilo, konečně spřízněné duše. Atmosféra byla skvělá, opravdu jako dlouholetí přátelé. Někdy jsem si ale před vašima znalostma v oboru připadala jako úplný laik. Bylo hezké, že jsme se sešli v takovém počtu. Já bych si vydržela povídat ještě dlouho, ale musela jsem brát ohled na manžela. On si původně myslel, že jedem na nějakou burzu a nakonec se mu to líbilo a byl překvapený, jaká tam byla kamarádská atmosféra. Přivezla jsem si 77 nových pexes a sbírka se mi rozrostla na 731 kusů. Jen škoda, že já jich nemám víc na výměnu, to bych si přivezla ještě víc. 

Jirka - sběratel ze Zbuzan

Sraz se mi líbil a nelituji, že jsem se zúčastnil. Je až neuvěřitelné, kolik jste už všichni dokázali nashromáždit pexes! Tomu se se svou sbírkou nemohu rovnat, ale to mě nijak neodrazuje od dalšího sbírání. Každý má svoje rarity. Buď pexesa, která získal v zahraničí, která si vyrobil nebo která už nelze nikde sehnat. Proto je každá sbírka unikátní a na srazu byl prostor, aby se prezentovaly tyto zajímavosti. Odjel jsem dřív, tak nevím, co všechno se ještě ukazovalo a probíralo, ale co jsem viděl stálo za to. Zajímavá byla i náštěva pana Jindřicha Pachty. Nejenom, že přivezl další kousky do sbírky, ale zmínil i zajímavosti ze zákulisí vydávání pexes.Na srazu jsem získal 21 pexes. Momentálně mám tedy ve sbírce 173 kusů
 

 Martina - sběratelka z Klatov

Sraz byl naprosto perfektní. Byla jsem ráda, že jsme jeli. Nečekala jsem od toho tolik, mile mě setkání překvapilo a potěšilo. Kamarádská atmosféra byla skvělá. Konečně jsem Vás všechny poznala. A davové šílenství se nedalo přehlédnout. Teď jsem ještě raději, že jsem Pavlovo stránky v říjnu náhodně našla. Už prostě nejsem blázínek sama. Samozřejmě musím pochválit fotky, povedly se. Jediné, co mě z cesty mrzí jsou České dráhy - ale za to nemůžete vy ani já. Na cestě zpět nás totiž čekalo opět zpoždění, takže jsme do Klatov přijeli až v 00.30. Ale i tak převažuje zážitek ze Svitav a ne z vlaku. Prostě lidičky vedete! Má sbírka se tímto výletem obohatila o 75 ks, takže jsem se dostala na pěkných 830.
 

 Fotky ilustrující naší posedlost !! Fotografoval manžel Jarky Jenda !!

zleva přítel Martiny Roman, Martina,Jarka,Vendy /Silva , její dcera Hanka a Jirka

 

Jarka,Vendy,Pavel                                        Vendy,Pavel,Ĺuboš

Pavel,Ĺuboš,Zuzka,Silva                          Martina a Vendy s úlovky od pana Pachty

Náš host p.Pachta vydavatelství Lynx    Pan Pachta v obležení !

synovec Ľuboše Samko                                A teď hrrrr na výměnu pexes

vysmátá Martina a Roman na začátku          .....a Martina s pexesy na výměnu

výměna pexes pokračuje

Hromádka vyměněných pexes na židli vedle Ĺuboše čítá 170 kusů !

Ceněným úlovkem ze setkání je "Sladké pexeso" s podpisem autorky Hanky dcery Silvy !! Foto vpravo.

Prezentace sbírky Silvy                                Nahoře vpravo manžel Silvy Štefan