14.setkání sběratelů pexes

28.- 29.4.2018 Sobotka

 
O víkendu se uskutečnilo čtrnácté setkání sběratelů pexes. Konalo se téměř přesně deset let po založení Klubu sběratelů pexes. Místo konání Sobotka - hotel Pošta. Setkání pořádal Pavel.
 

Setkání se zúčastnili sběratelé

Vendy Binková, Silva Vasilyová, Hanka Kočárková, Maruška Torišková, Monča Konečná, Jarka Majerová (Spoustová), Dáša Kocourková, Pavel Hanzel, Hanka Augustová.

Naši fanoušci: Štěpánka, Pája, Jája, Gabča, Eliška, Jurko jr., Marek, Jurko, Evka, Radek, Štefan, Lenka.

Program setkání:

•      Sobota 28.4.2018

•      11:30  - 13.00          Příjezd , ubytování, oběd

•      13:00  - 14:00          Zahájení ,výměna pexes

•      14:00  - 18:30          Pexesohraní ( dovednostní soutěže ……)

•      18:30  - 19:30          Večeře

•      20:00  -  ????           Pokec

•      Neděle 29.4.2018

•        8:00 –   9:00          Snídaně

•        9:00 – 12:00          Návštěva hradu Kost

•      12:00 – 13:00          Oběd, oficiální ukončení setkání

Místo konání – Český ráj

            Letošní sraz se konal v Čechách, jelikož minule se konal v Moravskoslezském kraji v Beskydech a účast se mi zdála malá. To ovšem letos musím opravit. Účast loni se povedla o čemž nemohu letos nemohu říct. Účast na srazech se opět zmenšila!!

Místo konání jsem vybral v Českém ráji ve městě Sobotka, kde je výborná dostupnost jak autem, tak hromadnou dopravou. Městečko se nachází blízko nádherných přírodních i kulturních krás.

Průběh srazu

            V pátek ráno dorazil na sraz první účastník Radek Majer a vyčkával na příjezd své milé Jarky Majerové a její kámošky s dětmi. My dorazili po prohlídce Jičína a vodními hrádky u Cipískova hřiště po obědě. Hotel znám je příjemný, vyfasuji klíče od konferenční místnosti a jdeme se ubytovat. Holky vybalily a Já si připadám jako stěhovák. Nosím krabice s pexesy od Jarky Hejlové do konferenčky. Nanosil jsem cca 130 kg pexes a rozděluji je na stoly, dle ceny. Uprostřed místnosti spojuji stoly, ať máme kde provést výměnu pexes a polepím potřebné pitominky. Svá pexesa na výměnu vyskládám na stůl. Rozstříhám mapu na sobotní hledání pexes po Sobotce a kvízové obrázky. No a my v pozdním odpoledni odjíždíme na Malou Skálu na pizzu. Večer přijíždí rodina Toriškových a Evka. Pomáhám Marušce, Jurkovi a Evce s věcmi na pokoje a Marušce předávám klíče od konferenční místnosti, ať si může v sobotu ráno vybrat jako první z pexes od Jarky.

V sobotu ráno před snídání jdeme se Štěpánkou rozmístit a ukrýt dle mapy pexesa po Sobotce. Po snídani jedeme kouknout na Prachovské skály a projít si okruh. Príma ranní výšlap. Po příjezdu na hotel potkávám Ty, na které jsem se tak těšil. Sběratelé pexes, má rodina!  Po obědě se přesouváme na výměnu a můžeme začít hlavní chod.

VÝMĚNA PEXES

Po uklidnění adrenalinu v naších tělech po výměně pexes se snažím pexesáře dostat ke kvízu. Jedná se o kvíz z pexes ČTK. Každý sběratel měl k rubové straně pexesa přiřadit lícovou kartičku. Účast byla malá. Co má člověk dělat, nutit nikoho nebudu.

 

A zde řešení kvízu:

Hledání pexes v Sobotce

Před hotelem mě čekalo překvapení!!! Na tuhle část hry je veliká účast!! Super a moc děkuji sběratelům. Jdeme v jedné skupince. U prvního zastavení u Šolcova statku nám někdo ukradl schované pexeso. Naštěstí to bylo jen jedno pexeso!! Ostatní jsme našli na místech, kde jsme je se Štěpánkou schovali. A ještě jedno pozitivum, letos pexesa našli děti a dospělí se skřípěním zubů pexesa neprozradili i když je viděli!!

Nedělní program

Po snídání se vydáváme na malou túru ze Střehomi na hrad Kost a zpět. Auty se uskutečnil přesun a pak už pěšky kolem mlýnu co si zahrál v pohádce „S čerty nejsou žerty“, míjíme chatu Josefa Dvořáka a údolím Plakánku až k hradu Kost. Na prohlídku hradu jde většina a Já dostávám další dítko, jde se mnou Gábinka.

 

Následoval odjezd a loučení. Škoda, zase musím čekat rok na tyto dva nádherné dny s Vámi.