Čtvrté setkání sběratelů pexes "Liblice 28.11.2009"

Setkání sběratelů pexes proběhlo u Vendy Binkové v Liblicích ( Český Brod ) .Moc děkujeme Vendy

Účastníci setkání :Vendy z Českého Brodu , Pavel z Orlové , Jarka ze Svitav , Ĺuboš a Samko z Popradu , Martina a Roman z Klatov, Silva a Hanka z Brandýse nad Labem , Monika z Čelákovic a Lucka z Prahy .

Setkání proběhlo od 13 do 17 hodin.

Postřehy ze srazu:
 

Lucie z Prahy

Čtvrté setkání sběratelů pexes bylo pro mne v podstatě setkáním prvním, neboť o klubu sběratelů pexes jsem se dozvěděla asi před rokem, kdy jsem čistě náhodou narazila na webové stránky založené Pavlem. Na třetí setkání, které proběhlo na jaře tohoto roku jsem se bohužel z pracovních důvodů nemohla dostavit. Musím říci, že sraz byl pro mne velice inspirativní. Získala jsem mnoho užitečných rad a postřehů od zkušenějších sběratelů a současně jsem poznala skupinku moc milých lidí, pro které jsou pexesa stejnou vášní, jako pro mne. Pravda, setkala jsem se v nitru své duše i s pro mne jinak neznámým pocitem závisti! A to, když nám Vendy přinesla ukázat staré pexeso vydané ČTK - Houby, které, a to pozor, neznal ani Pavel!!! Samozřejmě jsem odjížděla s velkým přírůstkem do své sbírky, který čítal cca 100ks pexes. A současně jsem byla opravdu upřímně potěšena, že i já jsem mohla svými pexesy na výměnu potěšit ostatní přátele sběratele. Jsem opravdu nadšená z toho kolik krásných pexes se vydává a mám velkou radost, že se skupinka sběratelů pexes pomalu ale jistě rozšiřuje. Už nyní se těším na další 5.setkání sběratelů pexes. 

Monika z Čelákovic

Sraz byl super,byla jsem tam poprvé a jsem nadšená.Hlavně se mi ulevilo,že nejsem jediný ,,blázen",který když objeví v papírnictví nebo kdekoli jinde nové pexeso,tak má neskutečnou radost.Také mám radost,že jste v mých pexesech na výměnu našly přes padesát kousků,které někdo neměl a já si myslela,že mám jen obyčejná,která musí již mít každý.Také jsem si spoustu nových pexes přivezla.Můj aktuální počet pexes ve sbírce je 1134 kusů.Jsem moc ráda,že jsem Vás všechny poznala a těším se na další sraz

Jarka ze Svitav

Sraz byl perfektní!!!Je super, ža každé další setkání se nás schází čím dál víc a nadšení, jak se zdá, je u každého sběratele čím dál větší.Udivilo mě, že i když nás bylo více než minule,výměna proběhla poněkud poklidněji.Samozřejmě nechyběl ani Luboš ze Slovenska,jehož nadšení a oddanost je obdivuhodná. Trochu mě však mrzí, že nedorazil Petr Mičánek, jeden ze zakladatelů a strůjců tohoto pexesářského šílenství a je mi moc líto, že nemohli přijet i ostatní sběratelé, protože je schvátila chřipka. Přiznám se, že nemoc Marci jsem obrečela, protože díky sbírání pexes jsme se hodně sblížily!!! Na tomto setkání jsem získala celkem hodně pexes do mé sbírky, ale určitě jsem nebyla jediná.
 

Martina z Klatov

Sraz byl opět skvělý, stejně jako v dubnu. Jsem ráda, že jsme se seznámili s novými tvářemi. Je mnohem lepší další členy i vidět a poznat je, než jen číst jejich jména v seznamu pexesářů. Ještě bych chtěla poděkovat Vendy a jejímu manželovi, že setkání u nich umožnili. Naše "bláznovství" se zase projevilo. Řekla bych ale, že výměna byla více organizovaná než na minulém srazu. Aniž bychom si to asi uvědomovali, vládl v místnosti větší klid. I přes to, že celá místnost byla plná pexes. Ta byla naprosto všude - na stole, pod stolem, na gauči i po zemi. Všude ležely hromádky vyměněných a vyměňovaných pexes. Tímto všem moc děkuji za vyměněná pexesa. Ze srazu jsme si přivezli 82 nových kusů. Během tohoto týdne jsem obdržela ještě další pexesa a naše sbírka nyní čítá 1267 pexes.